O nás

Vítáme Vás v našem rodinném hotelu Savary v Nivnici. Náš hotel je otevřen a přístupný veřejnosti již od roku 1994. Hotel je usazen na okraji vesnice Nivnice, v klidné přírodě s množstvím se nabízejících procházek, cyklostezek. Hotel je přímo propojen s Nivnickou riviérou, kde se nachází velký venkovní bazén( v roce 2013 plně zrekonstruován) a 4 tenisové kurty.

Pracujeme neustále na zlepšování a zkvalitňování všech našich služeb a že se nám to daří je důkazem stále se vracející návštevníci, a hlavně spokojení hosté. Je to především rodinná atmosféra hotelu, včetně restaurace. Zveme Vás k návštěvě našeho hotelu, kde se můžete sami přesvědčit.

 

  • Neustále zlepšujeme naše služby.
  • Reagujeme pozitivně na připomínky našich hostů.
  • Splníme Vám Vaše přání.
  • Snažíme se vylepšovat standart ubytování a služeb.
  • Naše kuchyně je vyhlášena a právem chválena.
  • Těšíme se na vaši návštěvu.
Historie

Horní mlýn na Hoštákoch č.85 (nyní hotel Savary) byl asi od pradávna soukromým mlýnem, jehož majitelé se často střídali. Posledními majiteli byli manželé Anděla a František Pochylý. V r. 1927 k mlýnu přikoupili sousední parcely. O 2 roky později byla nově vystavěna obytná budova mlýna. V r. 1932 byl tento mlýn vně i uvnitř znovu přestavěn. R. 1944 zrušili ve mlýně vodní kolo a zřídili turbínu. 1.8.1951 byl vyřazen z provozu. V roce 1993 Hotel SAVARY koupen od původních majitelů, do roku 1994 zrekonstruován a otevřen. Původní využití budovy hotelu byl starý vodní mlýn, rodina Pochylá ho po revoluci dostala zpět v desolátním stavu, ale neměla zájem se o budovu starat. Původní plán majitele byl Přebudovat mlýn na hotel spojený s koňskými stájemi a přilehlým venkovním bazénem ve stylu starého mlýna, tak se taky stalo.Po několika letech a hlavně po úpravě bazénu se ale koně a bazén nekloubily dohromady, proto se ze stájí staly další ubytovací kapacity . Název SAVARY se ale na rozdíl od koní uchoval, SAVARY byl nejúspěšnější z majitelových dostihových koňů. Do dnešní doby se snažíme na hotelu udržovat domácí atmosféru, aby se u nás naši hosté cítily příjemně. Snažíme se taky o neustálé vylepšování jak vzhledu tak služeb..